Paris rehberi
Paris Rehberlik ve Organizasyon
Paris Rehberlik ve Organizasyon

Paris'te Rehber ile size özel Şampanya gezileri

Paris'te rehber ile düzenlenen Şampanya gezilerine mutlaka katılmalısınız!

 

Paris'ten bir buçuk saat uzaklıktaki Şampanya'ya rehber eşliğinde düzenlenen gezilerdeki amaç bu bölgeyi daha yakından tanıtmaktır. Şampanyanın ilk burada üretilerek bütün dünyaya yayılmış olmasının getirdiği zengin mirasın kesinlikle görülmesi gerekmektedir. 

 

Rehber eşliğinde Paris'te başlayan turumuz içinde şampanya tadabileceğiniz mahsen gezisi, Reims Kilisesi ve gastronomik fransız mutfağı vardır. 

 

Paris’in doğusunda bulunan  Şampanya Bölgesi ilk burada üretilerek bütün dünyaya yayılan meşur köpüklü şarabı, yani Şampanyasıyla ünlüdür. Şampanya adlandırılması sadece bu bölgede üretilen köpüklü beyaz ve pempe(rosé) şaraplar için geçerlidir.  

 

Ayrıca kireçli dağlara kazılarak yapılan şampanya mahsenleri ve yine bu mahsenlerde dinlendirilerek bütün dünyaya pazarlanan şampanyalar sizi değişik bir yolculuğun sırlarıyla bekliyor.

 

Neredeyse bütün Fransız Krallarının kutsandığı, XIII. yüzyıl yapımı Reims Katedrali de kesinlikle görülmesi gereken tarihi eserlerden biridir. Bu katedral rehber ile gezilecek, tarihi ve mimarisi hakkında önemli bilgiler verilecektir. 

 

Paris’te görülmesi gereken yerleri gördünüz ve gastronomik bir gezinin peşine düştünüz, o halde doğru adrestesiniz. Paris'te rehber ile Şampanya gezisi!

 

Fransız  gastronomisinin inceliklerini tarihle buluşturduğumuz bu gezi boyunca Reims Katedrali önünde büyülenecek, mahsenden çıkan soğuk bir kadeh şampanyayla kendinizden geçeceksiniz!

 

 

İletişim Bilgileri

Turizm Paris

Benan BİNAY FOUASSIER

turizmparis@gmail.com

Tel 00 33 6 13 63 08 21

 

Paris rehberi Benan
Carnot 4
94700 Maisons-Alfort
Téléphone : 0033613630821 0033613630821
Fax :
Adresse email :
Version imprimable | Plan du site
Paris'te kokartlı rehber Benan

Appel

Email