Paris rehberi
Paris Rehberlik ve Organizasyon
Paris Rehberlik ve Organizasyon

Ressamlar Tepesi

Paris'in en yüksek tepesine Paris'teki bir Türk rehberiyle çıkmak...

 

Ressamlar Tepesinin gerçek adı Montmartre'dır. Mont, tepe anlamına gelir. Martre ise martyr kelimesinden gelir ve Türkçe karşılığı şehittir. Kısacası bu mahallenin adı Şehitler Tepesidir.

 

Lutece (Paris)'te yaşayan Galyalılarda, dönemin diğer topluluklarının çoğunda olduğu gibi çok tanrılı bir inanış vardı. III. yüzyıla gelindiğinde Romalıların egemenliği altında bulunan bu bölgelere Hristiyanlığı yaymak için gelen Saint Denis adlı bir misyoner ve arkadaşlarının kafaları Ressamlar Tepesinde kesilir ve  Saint Denis elinde kafası yürüyerek günümüzde Saint Denis Kilisesinin bulunduğu yere kadar gelerek burada ölür. Saint Denis'nin kafasının burada kesilmesi üzerine, şu anda Saint Pierre olarak adlandırılan kilisenin bulunduğu yerde Saint Denis adına bir tapınak yapılır. 

 

Sonuçta, bu bir efsanedir ve tarihi dayanağı da olmasa bile bu tepeye adını vermiştir. Fransızların Hristiyanlaştırılması aşamasında da önemli bir role sahiptir.

 

Bu tepenin Ressamlar Tepesi olarak anılmasındaki en büyük nedenlerden birisi ise dünyaca ünlü ressamların bu tepede oturup önemli sanatsal akımları burada oluşturmalarından kaynaklanmaktadır.

 

1860 yılında, III. Napoleon döneminde Paris'e bağlanan Ressamlar Tepesinde; 1134 yılında yapılan ve Paris'in en eski kiliselerinden biri olan Saint Pierre Kilisesini, XX. yüzyıl yapımı Sacré-Coeur Kilisesi ve değişik butik ve restoranları bulmak mümkündür.

 

İletişim Bilgileri

Turizm Paris

Benan BİNAY FOUASSIER

turizmparis@gmail.com

Tel 00 33 6 13 63 08 21

 

Paris rehberi Benan
Carnot 4
94700 Maisons-Alfort
Téléphone : 0033613630821 0033613630821
Fax :
Adresse email :
Version imprimable | Plan du site
Paris'te kokartlı rehber Benan

Appel

Email