Paris rehberi
Paris Rehberlik ve Organizasyon
Paris Rehberlik ve Organizasyon

Paris'te Türk rehberi ile Amboise Şatosu

Fransa'da Val de Loire Bölgesi'nin en güzel şatolarından  Amboise Şatosu'nu diplomalı ve kokartlı bir Türk rehberi ile gezmeye ne dersiniz? 

Amboise şatosu 15 ve 16. yüzyıllar arasında fransız krallarına ev sahipliği yapmış bir şatodur.

 

1431 yılında krallık ailesinin malları arasına girmeden önce bu şato, o dönemin güçlü ailesi Amboise'lara ait. O dönemde burada  ortaçağdan kalma savunma ve korunma amaçlı bir şato var.

 

Sonraki yıllarda krallık tahtına oturacak, 8. Charles'ın bu şatoda doğması şatonun geleceğini çok olumlu yönde etkiliyor ve Amboise zamanla krallık merkezi haline geliyor. Kral 8. Charles ve eşi Anne de Bretagne ortaçağdan kalma bölümlere gotik tarzda yeni binalar ilave ettirerek şatonun büyümesini sağlıyorlar.

 

Kral 8. Charles 'ın genç yaşta 27 yaşında, talihsiz bir kaza sonu ölmesi şato inşaatının durdurulmasına neden oluyor. Yeni kral 12. Louis ise başka bir şatoya taşınmasına rağmen Amboise Şatosu'nda başlamış olan inşaat projesini devam ettiriyor ve şatoya rönesans mimarisinin özelliklerini taşıyan başka bir bölüm yaptırıyor.

 

Şatonun hikayasini gelin bizlerden dinleyin! Ortaçağdan başlayıp günümüze uzanan bir tarih yolculuğu sizleri bekliyor! Diplomalı ve kokartlı rehber kadromuzla kültürel turizm!

 

 

İletişim Bilgileri

Turizm Paris

Benan BİNAY FOUASSIER

turizmparis@gmail.com

Tel 00 33 6 13 63 08 21

 

Paris rehberi Benan
Carnot 4
94700 Maisons-Alfort
Téléphone : 0033613630821 0033613630821
Fax :
Adresse email :
Version imprimable | Plan du site
Paris'te kokartlı rehber Benan

Appel

Email